İnternet Faks’ın Maliyeti Neden Düşüktür?

Share

İnternet Faks'ın maliyeti

Faks, vazgeçilmez bir iletişim kanalı. Hemen hemen her kurum faks gönderimine ihtiyaç duyuyor. Çünkü faks, güvenli ve pratik bir servistir. Faksın teknolojiye ayak uydurmuş hali olan İnternet Faks ise çok daha farklı çözümler sunar. Bununla beraber İnternet Faks’ın maliyeti de standart çözümlere göre oldukça düşüktür.

Bildiğiniz gibi bir faks cihazıyla faks gönderebilmek için belli maliyetlere katlanmak zorunda kalırsınız. Bunların başında elbette ki donanım yatırımı gelir. Bir faks cihazı alırsınız. Ofisinizde bir yer açar ve bu cihazın kurulumunu sağlarsınız. Daha sonrasında toner ve kağıt masrafınız gelir. Altyapı, bakım, telefon hattı gibi masrafları da eklersek yukarıda saydığımız avantajların bir anda dezavantaja döndüğünü görürüz. Eskiyen faks cihazları yüzünden birçok kişide “faks artık kullanılmıyor“ algısı oluşmuş durumda. Bu, son derece yanlış bir düşünce. Faks halen yoğun bir şekilde kullanılıyor ve İnternet Faks’ın maliyeti düşürmesi sayesinde, gelecekte de yoğun bir şekilde düşürecek.

İnternet Faks’ta, geleneksel faks yöntemlerindeki maliyetler yoktur. Yalnızca gönderilen faks başına ücret ödenir. Yani İnternet Faks kullanan bir kişi yalnızca gönderdiği kadar öder. Donanım satın almaz, altyapı için ödeme yapmaz, sarf malzemeleri ile uğraşmaz. Peki İnternet Faks’ın maliyeti neden yalnızca gönderim sayısı kadardır? Geleneksel faks cihazları, mevcut telefon hattını kullanır. Bu yüzden ekstra bir telefon hattına ihtiyacınız olur. Faks verisinin, telefon hatları üzerinden taşınması maliyetlidir. Ama İnternet Faks servisinde verinin önemli bir kısmı internet üzerinden taşınır, verinin ulaştırma maliyeti düşürülür.

İnternet Faks’ın avantajı yalnızca maddi olarak ölçümlenemez. Bir faks cihazında, tek bir faksın gönderim süresi 3-5 dakika kadardır. Dikkat edin, yalnızca tek bir faks için harcanan süre oldukça fazla. İnternet Faks’ta böyle bir süre söz konusu olmadığı gibi 3-5 dakika içerisinde binlerce faks, İletişim Makinesi’nden çıkar ve alıcılara ulaşmış olur. Hem kurumunuzun değerli vakti korunur hem de çalışanınızın verimi düşmez.

Faks kullanmaya devam edeceğiz. Bu çok açık. Çünkü faksın alternatifini henüz icat etmediler. İnternet Faks sayesinde de buna gerek yok. İnternet Faks’ın maliyeti ve sunduğu birçok avantaj ile başka bir çözüm aramayacaksınız.

Kaynak: Myfax

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2000 – 2019 Hermes İletişim, Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim: 0(232)483-0444destek@hermesiletisim.netcrm@hermesiletisim.net

hermesiletisim.net