Telefonun uzuvlarımızdan biri haline geldiği günden bu yana; iletişim teknolojileri hayatımızı kolaylaştıracak bin bir çeşit ürün ile varlığını sürdürmeye devam ediyor. Özellikle pazarlama alanında çok güçlü bir silah haline gelen Toplu sms, Toplu mms ve benzeri ürünler, sadece ürünlerin ve kampanyaların duyurulması ve tanıtılmasında değil; neredeyse tüm süreçlerde zaman ve enerji tasarrufu sağlamaya yardımcı oluyor.

Stratejik insan kaynakları yönetiminin en önemli aşamalarından bir tanesi, kaliteli insan kaynağının doğru pozisyonlara yerleştirilmesi ve güçlü aday havuzlarının, yani yedekleme sisteminin oluşturulmasıdır. Bu amaç doğrultusunda, işe alım uzmanları sürekli dolu dolu mülakat takvimleri ile karşı karşıya kalırlar. Bazen bir gün içerisinde 10’dan fazla aday ile yaptıkları bu soru cevap ve etkin dinleme etkinliği fazlasıyla yorucu olabilir.

Tüm bu mülakat koşuşturmasının ortasında yaşanması muhtemel en büyük sorunlardan bir tanesi; adayların adres detaylarını almak, unuttukları mülakat tarihi ve saatlerini tekrar sormak ve benzeri nedenler ile kurumlara mail ya da telefon yoluyla ulaşmaya çalışmalarıdır. Bu aslında iki taraf için de zaman kaybına neden olur.

İşte tam bu aşamada, Toplu SMS ciddi bir destekçi olarak karşımıza çıkıyor. Adaylara adres bilgisi ve detaylarını, mülakat tarihini ve saat bilgisini, kiminle görüşüleceği bilgisini içeren SMS’ler göndererek mail ve telefon trafiğini en aza indirebilir; bu bilgileri sürekli yanlarında taşımalarını sağlayabilirsiniz. Son dönemde Hermes İletişim olarak, kendi ürünümüz olan İletişim Makinesi yoluyla bu metodu kullanıyor ve adayların bilgi amaçlı telefon aramalarında ciddi bir düşüş gözlüyoruz. Bu durum, trafiğin azalması ile ters orantıda; mülakatlara zamanında gelme oranı ise artış göstermektedir.

Türkiye’de yeni bir iletişim dönemi başladı. Kolay, hızlı, etkili ve hesaplı. Sadece pazarlama alanıyla kendinizi kısıtlamayın, hayal gücünüzü kullanın ve kullanım alanına kendiniz karar verin….


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.