havayolları için email ile pazarlama

Seyahat etmenin en hızlı yolu kuşkusuz uçak ile yolculuk etmektir. Bu yüzden gün içerisinde dünya genelinde binlerce uçuş gerçekleştirilir. Bu denli yoğun bir insan trafiği, havayolları için birçok müşteri anlamına gelir. Havayollarının, müşteriyle kurulan iletişimde tercih ettiği birçok yöntem var, bunlardan biri de email göndermektir. Peki, havayolları için Email ile Pazarlama nasıl faydalar sağlar?

Yukarıda sorduğumuz sorunun cevabını bir başarı hikayesi ile verelim. Tayland’da bir havayolu şirketi, email kullanarak, müşterileriyle olan iletişim ihtiyacını gidermiş. İhtiyacın çıkış noktası, havayolu şirketinin müşterileriyle daha derin bir iletişim kurmak istemesinden kaynaklamış. Müşterilerine çoklu kanallardan ulaşmak, mevcut müşteri veri tabanını genişletmek ve müşterileriyle daha sıcak bir iletişim kurmayı hedefleyen şirket, email kullanmaya karar vermiş.

Havayolu şirketi, email’i her türlü gönderim için kullanmış. Ama özellikle de müşteriler hakkında daha çok bilgi alabilecekleri içerikler gönderilmiş. Email gönderimleriyle sosyal ağlarda 1.5 milyon kişilik bir trafik oluşmuş. Mevcut müşterilerden 5’te 1’i gönderilen email’ler yoluyla müşteri bilgilerini güncellemiş ki, bu da zaten asıl amaç. Havayolu şirketi, gönderilen email’lerin konu satırlarını iyi kurgulamış. %61 açılma oranının buna kanıt gösterebiliriz.

Email kullanımının bir havayolu için akıllıca olduğunu söylemeliyiz. En başta, email artık hemen her cihaz tarafından görüntülenebiliyor. Bir havaalanına gittiğinizde uçağını bekleyen insanları inceleyin. Çoğunun elinde telefon, tablet gibi mobil cihazlar olduğunu göreceksiniz. Bu cihazların tümü de email gönderip alabiliyor. Havaalanı dışına çıkalım. Bu insanlar, yine aynı cihazları kullanıyor. Yani hedef kitleye ulaşmak için email bir kere cepte. Ayrıca email, yapısı gereği müşteriye detaylı bilgi verecek kadar veriyi, hızlı bir şekilde taşıyabiliyor. Hem de zengin görseller kullanabiliyorsunuz. Müşterinin kullanıcı deneyimi açısından incelerseniz de email son derece mantıklı bir tercih olur. Bu açıdan bakıldığında havayolları için Email ile Pazarlama son derece mantıklı bir seçenektir.

Yalnızca havayolları değil, müşterisiyle olan iletişimini bir üst seviyeye taşımak isteyen her kurum email’i tercih etmelidir. Sürekli yenilenen yetenekleriyle İletişim Makinesi Email ile Pazarlama servisi, müşterinizle olan iletişimi uçuşa geçiriyor!

Kaynak: Silverpop


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.