rsz_internet_kullanımı_kapak

Bugün, sizinle faydalı bir bilgi grafiğini paylaşacağız. İnternet kullanımı hakkında, içerisinde ilginç veriler var. Siz tüm grafiği inceleyerek bu verileri görebilirsiniz. Biz, internet kullanımında hangi alanların öne çıktığı konusunda yorum yapacağız ve İletişim Makinesi servisleri ile olan ilişkisini yorumlayacağız.

rsz_internet_kullanımı

İnternet, gün içerisinde en çok (%62 oranıyla) araştırma amacıyla kullanılıyor. Sağlık amacıyla yapılan araştırmaları da %62 içerisinde kabul edebiliriz. Daha sonra, %58 ile alışveriş ve %50 ile bankacılık işlemleri geliyor. Turizm ve iş arama konusunda da internetin yoğun bir şekilde kullanıldığını gözlemliyoruz.

İnternet kullanımı, özellikle sağlık ve turizm sektörlerinde çok yoğunluk gösteriyor. Özellikle rezervasyon ve randevu işlemleri için internetin yoğun bir şekilde tercih edildiğini söyleyebiliriz. Peki, yapılan rezervasyonlara ve randevulara olan katılım nasıl arttırılabilir ve rezervasyon iptalleri önceden nasıl belirlenebilir? Sesli Mesaj ve Outbound (Giden) IVR servislerini bu işlemler için tavsiye edebiliriz. Randevu veya rezervasyon hatırlatılarak, müşterinin veya hastanın katılıp katılamayacağının onayı alınır. Bu gönderimler, özellikle yoğun dönemlerde, kurumların iş akışını pozitif yönde etkileyen bir yöntemdir. Ayrıca, turizm sektöründe faks kullanımı da çok yaygın. Rezervasyon bilgileri İnternet Faks ile hızlı bir şekilde müşterilere gönderilebilir.

Alışveriş sitelerinin ve perakende sektörünün bu oranlardan büyük fayda sağlayacağını düşünüyoruz. İnternet üzerinde bu kadar ilgi varken, web sitelerinin önemi de artarak büyüyor. Perakende sektörü için Email ile Pazarlama servisi, bu ilgiyi geri dönüşlere çevirebilir. Çünkü web sitesini ziyaret eden bir kullanıcı etkileşime geçecek ve müşteriye bir şekilde geri bildirimde bulunulması zorunlu olacak. Ana sayfada yer alacak bir e-bülten formuyla, ilgiyi fırsata çevirebilirsiniz. Perakende sektörünün işini Sesli İletişim Servisleri de kolaylaştırır. Yeni mağaza açılışında veya her türden kampanya duyurusunda Sesli Mesaj ve Outbound IVR servisleri, hali hazırda birçok müşterimizin elini güçlendiriyor.

Bankacılık işlemleriyle haftada en azından birkaç kere karşılaşıyoruz. Dolayısıyla bankaların da müşterilerine bir şekilde ulaşmaları gerekiyor. Bankacılık sektöründe en çok tercih edilen servisler SMS ve Email oluyor. Çünkü müşteri bilgilerinin genelde yazılı olarak iletilmesi gerekiyor. İnternet kullanımı içerisinde bu kadar yoğun bir ilgiye sahip olan bankacılık sektörü, SMS ve Email servislerinden fazlasıyla faydalanıyor.

Bilgi grafiğini detaylı olarak incelemenizi tavsiye ederiz. İnternet kullanımı konusunda fikir sahibi olursanız, kampanya ve çalışmalarınızda daha etkili stratejiler izleyebilirsiniz. Çünkü internet çok önemli bir mecra haline geldi. Biz, İletişim Makinesi servisleri için aklımıza gelen fikirleri özetledik. İlerleyen dönemde de siz değerli müşterilerimize parlak fikirler sunmaya devam edeceğiz.

Kaynak:Marketingtechblog.com


“İnternet Kullanımı En Çok Hangi Alanlarda Yoğunlaşıyor?” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.