sesli mesaj hayatınızı nasıl kolaylaştırır

Sesli iletişim servisleri hem reklam hem de pazarlama alanında vazgeçilmez hale geldi. Bu teknoloji sayesinde hedef kitlenizde yer alan binlerce kişiye aynı anda ve efektif bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Kullanım kolaylığı sayesinde de pazarda birçok firma tarafından tercih edilir duruma geldi.  

Sesli Mesaj’ın bu etkinliğinin arkasında neler yatıyor? Normal şartlarda, hedef kitlenize yaptığınız aramalarda çok fazla geri dönüş almazsınız. Çünkü her bir telefon bir tek arama için meşgul olur. Sesli Mesaj’da ise arama için meşgul olan bir telefon olmaz. Telefon hattınız, yalnızca Sesli Mesaj sonrasında geri dönen müşterileri karşılama amacıyla kullanılır. Yaptığınız ses kaydında, hedef kitlenizi harekete geçirecek bir içerik bulunmak zorundadır. Müşterinizi mağazaya davet edebilir ya da seçmenleri mitinginize çağırabilirsiniz. Ne olursa olsun, bir istekte bulunmanız gerekir. Bu istek sonrasında sizinle iletişime geçmek isteyecek kişiler olacaktır. Sesli Mesaj ile arama zorunluluğunuz ortadan kalkar, meşguliyet Sesli Mesaj’ın sağlayacağı birebir iletişim için oluşur.

Sesli Mesaj’ı farklı şekillerde de kullanabilirsiniz. Diyelim ki, farklı zamanlarda ulaşmanız gereken müşteriler var. Bazıları sabah, bazıları öğlen, bazıları da akşamüstü müsaitler. Sesli Mesaj’ı ileri tarihli ve gruplara göre kurarak farklı zamanlarda gönderim yapabilirsiniz. Tek tek aramaya göre ne kadar etkili değil mi?

Pazarlama yapan firmalar, ürün ve servislerini Sesli Mesaj ile tanıtıyor, politikacılarsa seçim kampanyalarında sesin gücünü kullanıyor. Eğer binlerce kişiye ses ile hitap etmek istiyorsanız, illa meydanlarda insan toplamanıza gerek yok. Sesli Mesaj bu ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar.

Kaynak: Voipoz


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.