Bilişim teknolojilerinin gelişmesi ile Cloud Computing terimini belkide sıklıkla duymaya başladık.

Nedir bu Cloud Computing?

Cloud Computing, temel olarak bir uygulamanın web üzerinden, kendi sisteminizde herhangi bir kurulum gerektirmeden  çalışabilmesi demek. Bu uygulamalar ofis uygulamarı olabileceği gibi daha farklı yazılımlarda olabilir. Google Docs buna en iyi örnek olacaktır sanırım. Google Docs ise kısaca; DOC, XLS, ODT, ODS, RTF, CSV, PPT vb. dosyaları sisteminize herhangi bir yazılım yüklemeden döküman oluşturup, düzenleyip, saklayabileceğiniz web tabanlı bir uygulama.

Peki MultiPC nedir?

MultiPC günümüzdeki alternatiflerine göre "platform" olarak adlandırıldığında anlam kazanacak bir uygulamadır. Platformdan kasıt ise, alternatiflerine göre daha çok isteğe cevap verebilmesidir. MultiPC'nin ilk çıkış noktasında dünyanın önde gelen markalarının(Wyse, HP, IBM, Dell..) hakim olduğu Thin Client pazarına MultiPC Network Terminalleri ile farklı bir bakış açısı getirdi. Ayrıca MultiPC'yi tamamen Türk mühendislerinin geliştiriyor olmasıda iyi bir avantaj sağlıyor.

Amacımız neydi bunu geliştirirken?

  • Kullanımı kolay
  • Satın alma maliyetleri alternatiflerine göre çok düşük
  • Yönetim ve bakım maliyetlerini sıfıra indirgeyen
  • Esnekliği sayesinde müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilme gücüne sahip
  • Alternatif bakış açıları sunabilen
Yeni fonksiyonlar sunabilmektir. Hermes İletişim olarak biz, MultiPC ile performansı ölçüsünde kullanılmayan atıl durumdaki bilgisayarlar için ekstra masraflardan kurtarmayı hedefliyoruz firmaları. Bu bağlamda Nebim İş ortaklarından olan CMT Yazılım ile olan iş birliğimiz ile Nebim yazılımı kullanıcısı olan mağazalarda MultiPC entegrasyonu ile bunu başardığımızı düşünüyoruz. MultiPC, PC ye oranla daha ergonomik olduğundan dolayı entegrasyon için, LCD monitörlerin arkasına VESA kit ile monte edilebilir. Ayrıca MultiPC bir uzak yönetim aygıtı olduğu için, örnek olarak istanbulda lokasyon edilen bir sunucudaki verileri veya uygulamaları kullanıcı dilerse, İzmir'deki, Ankara'daki hatta Van'daki şubesine bile paylaştırabilecek. Üstelik bu sunucuların işletim sistemleri arasında Windows XP'de yer alıyor. Windows XP'yi dahil etmemizin amacı ise yaygın kullanım istatistikleridir.

Nebim yazılımını kullanan mağazalar için ne yaptık ?

Nebim, parakendeye yönelik mağazalara yönetim ve satış yazılımı üreten bir firmadır. Firmanın amacı, verim ve karlılığı elde etmek için kurumsal kaynak planlaması yazılımları üretmek ve aynı zamanda departmanlar arası iletişimi güçlendirmektir. Mağazaların ürün takibinde etkin bir rol oynamaktadır. Hermes İletişim olarakta biz, Nebim yazılımlarını kullanan mağazaların daha az maliyetle daha verimli çalışmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Devleşmiş firmaların bile günümüzde yaşadığımız ekonomik krizden etkilendiğini hepimiz biliyoruz. Yeni birimlerin faliyete geçme aşamasında maliyetlerin düşük tutulması önemli bir unsurdur. Bu yüzden, satın alma, güvenlik, bakım-onarım, eğitim, personel, yükseltme, destek, enerji tüketimi ve yönetim maliyetlerinden sizi kurtıyor MultiPC Network Terminalleri. Nebim yazılımını kullanan mağazalar; merkezde bir sunucuda tutulacak olan verileri ve ofis uygulamalarını interneti kullanarak Türkiye'nin heryerindeki şubeleriyle etkin olarak kullanmayı hedefliyorlar. Müşteri bilgileri, stok bilgileri gibi bilgileri tek noktadan yönetmek ve olası problemlerde tek noktadan müdehale etmek hem iş gücü kaybını hemde zaman kaybını ortadan kaldıracaktır. Hemde tüm verilerin tek merkezde toplanmasını kolaylaştıracaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.